Calendar National 2014

NR. CRT.
DISCIPLINA SPORTIVA / RAMURA DE SPORT
COLABORATORI / PARTENERI
PERIOADA
LOC DE DESFASURARE
1
Schi
(feminin + masculin)
Universitatea „Transilvania” din Brasov
Federatia Romana de Schi-Biatlon
CSU Brasov
14 – 16.03.2014
Poiana Brasov
2
Handbal
(masculin)
Universitatea „Eftimie Murgu” din Resita
Federatia Romana de Handbal
CSU Resita
10 – 13.04.2014
Resita
3
Badminton
(feminin + masculin)
Universitatea de Vest din Timisoara
Federatia Romana de Badminton
11 – 13.04.2014
Timisoara
4
Kaiac-Canoe
(feminin + masculin)
Federatia Romana de Kaiac-Canoe
Universitatea din Pitesti
CSU Pitesti
16 – 18.04.2014
Pitesti
Bascov
5
Karate
(feminin + masculin)
UNEFS Bucuresti
Federatia Romana de Karate
CS UNEFS Bucuresti
27.04.2014
Bucuresti
6
Fotbal
(masculin)
Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” Iasi
Federatia Romana de Fotbal
CSU Iasi
01 – 04.05.2014
Iasi
7
Judo
(feminin + masculin)
Universitatea ”Lucian Blaga ” din Sibiu
Federatia Romana de Judo
CSU Sibiu
15 – 16.05.2014
Sibiu
8
Atletism
(feminin + masculin)
Universitatea „Ovidius” din Constanta
Federatia Romana de Atletism
CSU Stiinta Constanta
16 – 18.05.2014
Constanta
9
Atletism sala
(feminin + masculin)
Universitatea din Bacau
Federatia Romana de Atletism
CSU Bacau
31.01 – 02.02.2014
Bacau
10
Baschet
(feminin)
Universitatea din Pitesti
Federatia Romana de Baschet
CSU Pitesti
17 – 18.05.2014
Pitesti
11
Taekwondo WTF
(feminin + masculin)
Universitatea de Medicina si Farmacie
„Carol Davila” din Bucuresti
Federatia Romana de Taekwondo
17.05.2014
Bucuresti
12
Baschet
(masculin)
Universitatea din Pitesti
Federatia Romana de Baschet
CSU Pitesti
23 – 24.05.2014
Pitesti
13
Inot
(feminin + masculin)
Universitatea din Pitesti
Federatia Romana de Natatie si Pent. Modern
CSU Pitesti
23 – 24.05.2014
Pitesti
14
Kempo
(feminin + masculin)
Universitatea de Medicina si Farmacie ”Carol Davila” din Bucuresti
Federatia Romana de Kempo
24.05.2014
Bucuresti
15
Sah
(feminin + masculin)
Universitatea de Medicina si Farmacie „Victor Babes” din Timisoara
Federatia Romana de Sah
CS Studentesc „Medicina” din Timisoara
30 – 31.05.2014
Timisoara
16
Handbal
(feminin)
Universitatea „Constantin Brancusi” din Targu Jiu
Federatia Romana de Handbal
30.05 – 01.06.2014
Targu Jiu
17
Volei
(feminin + masculin)
Universitatea din Bacau
Federatia Romana de Volei
CSU Bacau
30.05 – 01.06.2014
Bacau
18
Baschet 3×3
(feminin + masculin)
Universitatea Politehnica din Bucuresti
Federatia Romana de Baschet
Sport Arena
CSU „Stiinta” Bucuresti
XX.10.2014
Bucuresti